Стріт-арт може бути як простою окрасою,
так і потужним знаряддям освіти і протесту,
а його найкращі твори вбирають у себе і те, й інше.
(с) Саймон Армстронг Стріт-Арт
Скільки разів я перед виїздом кудись, сідала за комп і починала писати пост... безліч разів.
Скільки разів, я відкладала генеральне прибирання, брала фотік, каву і їхала з друзями кудись. Якщо ви спитаєте мою Вікусю - вона підтвердить, що таке було не раз і не два.
І от зараз, я замість того, щоб їхати на роботу, про що я нию вже тиждень, ага так і нию - мені треба їхати, треба, їхати, ой треба... і все ніяк не виїду. Половина валіз вже у Жовтій, три валізи ! навіть тормозок із звареною кавою і бутерами, стоять під дверима, а Катерина всілася писати пост.
Тому що можу.
Ідея була моя, в неділю поїхати пофоткати граффіті Бенксі, які він намалював в розбомблених росіянами будинках під Києвом. Якимось чином Дениска визвався скласти компанію.
Але потім в мене замайоріло побачення, а з ним, як зазвичай і генеральне прибирання.
- Ні, кажу Денису, не поїду, у мене побачення і прибирання.
- А, якщо ми поїдемо не на Жовтій, а на Сундуку? - запропонував друг. Сундук, це персонаж моїх постів, про то, як ми на джипах намагалися виїхати на гору Томнатик, подивитися на Пухирі. Посилання не даю, бо фоток нема. Сундук - машина класна, її власник також, і компанія хороша, звісно що прибирання відклалося на "после Пасхи", а побачення перенеслося на вечір.
Всього Бенксі намалював сім граффітів, два в Бородянці, одне в Ірпені, у Гостомелі, в Горенці і дві роботи в Києві.
Ми не знали координат, але по-перше всі квестери зі стажем, і по-друге я вже давно не витрачаю час на марні пошуки, а йду до місцевих і питаю - Як проїхати на завод BMW.
Власне так і вийшло, локації одразу були зрозумілими, а от щодо конкретики питали в місцевих. Заразом і поспілкувалися.
Щойно я побачила це жахіття - то Бенксі, і його роботи, все стало таким неважливим, таким примарним. Бо якщо чесно, з усіх руйнувань цієї війни я бачила тільки те, що перед Київом на Житомирській трасі і за Броварами як їхати на дачу до Дениски.
Місцеві кажуть, що багато будинків стоїть без дахів, люди живуть по притулках. Мерія чекає на гроші, хоча були окремі меценати, які пропонували зробити ремонт в деякіх будівлях, самотужки. Але щось не пішло не так, і мерія чекає на грошів. Доречі роботи Бенксі планують передати в музей.
Насправді, я поїхала, тому що була в мене чуйка, що не всі роботи дочекаються мене з чергового рейсу, і мала рацію.
Їдемо в Ірпінь, адресу не знаємо, але все очевидно - де самі великі руйнування, там і граффіті.
В цьому будинку жив товариш одного з нас, і якщо мене читають тавроводіки, пам'ятаєте у нас був Дімарік, він також десь тут жив, я якось з ним зустрічалася біля цього будинку.
Ця діра, це вхід снаряду.
На справді я пишу, і мені зле, мені так зле, що я розумію, що краще було це залишити тут, ніж тягати з собою поки не випишеться. Тому на роботу поїду завтра.
Ми з Денискою згадали свої відчуття коли були в Прип'яті, і це зовсім інші речі. Це як просто хтось помер, помер молодим, зненацька, - горе, трагедія, розпач - це про ЧЗВ. (чорнобильска зона відчудження)
А тут - це не помер, це вбили, катували, ґвалтували, зрадили, розстрілювали. Я стою поруч з будинком і відчуваю як він волає від болю. В Прип'яті не так було, зовсім не так.
Я згадую, як в 2016му, у мене не було грошей на подорож, і ми з Кодером і Вікусею поїхали в Бучу, Ворзель, Гостомель, Ірпінь... Я згадую ці охайні міста, їх чисті вулички і парки, парки в які ми їздили гуляти навіть з Києва.
Тут граффіті вже заскляли і правильно зробили, тому що на київських малюнках, вже внесені корективи.
Наступного дня, тобто вчора, я пішла тинятися по городу і шукати ще дві роботи. Знайшла звісно, покажу тут, а про прогулянку напишу інший пост, бо не хочу закінчувати на важкому.
Добре, що ти все те зафільмувала :) Шкода, що не взяла мене з собою :( А русні п*зда :)
ВідповістиВидалити